Serwis o Finansach Przedsiębiorstw ANALIZA FINANSOWA

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • ERROR LOADING FEED DATA
  • ERROR LOADING FEED DATA
SKUTECZNA ANALIZA FINANSOWA


Email Drukuj

Szkolenie Analiza Finansowa Przedsiębiorstwa w Praktyce (film wideo)

Szkolenie "Analiza Finansowa Przedsiębiorstwa w Praktyce" z kanału YouTube "Akademia Finansowa", który prowadzi profesjonalne i praktyczne szkolenia finansowe on-line.

Więcej…
 
Email Drukuj

Bilans czyli aktywa i pasywa (film wideo)

Wreszcie wystartował kanał YouTube "Akademia Finansowa" przedstawiający profesjonalne i praktyczne szkolenia finansowe on-line. Oto kolejny film "Bilans czyli aktywa i pasywa" ze szkolenia internetowego "Analiza Finansowa Przedsiębiorstwa w Praktyce".

Więcej…
 
Email Drukuj

Ekonomiczna wartość dodana czyli EVA (Economic Value Added) cz. 1

Często stosowaną metodą pomiaru wartości firmy dla jej właścicieli jest tzw. ekonomiczna wartość dodana czyli EVA (z ang. Economic Value Added), czyli zysk ekonomiczny, bazująca na zasadzie osiągnięcia przez firmę stopy zwrotu z całego zainwestowanego kapitału o wartości przewyższającej jego koszt.

Więcej…
 
Email Drukuj

Ekonomiczna wartość dodana czyli EVA (Economic Value Added) cz. 4

Więcej…
 
Email Drukuj

Ekonomiczna wartość dodana czyli EVA (Economic Value Added) cz. 3

Ponieważ pierwszy czynnik {EBIT x (1-%T)} oznacza dochód kasowy firmy w sytuacji, gdyby jej finansowanie odbywało się tylko za pomocą kapitał własnego (brak długu odsetkowego), a drugi oznacza koszt finansowania firmy to odejmując je od siebie uzyskujemy wartość jaką właściciele zyskują (w przypadku wartości dodatniej) lub tracą (w przypadku ujemnej). Dodatnia wartość oznacza, że firma zyskuje na wartości, bo dochód ekonomiczny jest wyższy od kosztu jego uzyskania, a ujemna - że koszt kapitału nie jest kompensowany odpowiednim wzrostem wartości przedsiębiorstwa dla właścicieli.

Więcej…
 
Email Drukuj

Ekonomiczna wartość dodana czyli EVA (Economic Value Added) cz. 2

Korekta wyniku operacyjnego o stopę podatku dochodowego służy temu, że księgowy wynik zostaje zamieniony na wynik ekonomiczny (kasowy), czyli w efekcie powstaje wartość dochodu operacyjnego uzyskanego przez właścicieli w sytuacji, gdyby firma nie ponosiła kosztów finansowych z tytułu obsługi zadłużenia odsetkowego. A zatem byłby to dochód w sytuacji, gdyby finansowanie firmy odbywało się tylko za pomocą kapitałów właścicieli.

Więcej…
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Reklama