Serwis o Finansach Przedsiębiorstw ANALIZA FINANSOWA

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • ERROR LOADING FEED DATA
  • ERROR LOADING FEED DATA
Email Drukuj

Czy wiesz, co robi dla Ciebie Narodowy Bank Polski? Warto poznać go bliżej

Utrzymywanie stabilnych cen, emisja pieniądza, funkcja banku banków - podstawowe zadania Narodowego Banku Polskiego intrygują, bo nie są powszechnie znane. Dlatego warto odwiedzić specjalny serwis internetowy poznaj.nbp.pl, przygotowany przez bank centralny. Można tam sprawdzić, czym zajmuje się NBP i jakie korzyści dla społeczeństwa wynikają z funkcjonowania tej instytucji.

Strona poznaj.nbp.pl to przetłumaczone na prosty język przez ekspertów Narodowego Banku Polskiego źródło wiedzy o roli i zadaniach banku centralnego. Trzy podstawowe funkcje - utrzymanie stabilności cen, emisja pieniądza i nadrzędna rola w sektorze bankowym - NBP sumuje mottem 'Dbamy o wartość pieniądza'. Dzięki stronie poznaj.nbp.pl można dowiedzieć się, co kryje się za tym hasłem, jaki wpływ na nasze życie mają decyzje podejmowane w NBP oraz czym są one uwarunkowane i kiedy efekty tej pracy są dostrzegalne.

Serwis informacyjny poznaj.nbp.pl zawiera wiele ciekawostek i wiedzy opisanej przystępnym językiem, z której każdy wyciągnie wiele praktycznych wskazówek.

Bank centralny - dla wielu osób instytucja tajemnicza - zaprasza do poznania jego pracy, która wpływa na życie każdego z nas, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Warto to sprawdzić na stronie poznaj.nbp.pl - także na tabletach i smartfonach.

 

 
Reklama