Ebook 500 (a nawet więcej) Najpopularniejszych Pojęć Biznesowych po Angielsku

ebook_500_pojec_biznesowych_po_angielsku

Ebook: 500 (a nawet więcej) Najpopularniejszych Pojęć Biznesowych Po Angielsku

Autor: Paweł Pabianiak

ISBN: 978-83-65215-03-1

Ilość stron: 106 (w formacie A4)

Format: Adobe Reader (pdf)

Rok obecnego wydania: 2017

Cena brutto: 19,90 17,90 zł (17,04 zł netto)

fragmenty_ebooka

 

zamow_teraz

W najnowszym wydaniu e-książki (z 2016 r., a po raz pierwszy opublikowanej w 2013 r.) zaprezentowanych zostało 500 najpopularniejszych wyrażeń, pojęć i terminów biznesowo-finansowo-ekonomicznych, których znajomość powinna być czymś naturalnym, dla kogoś kto ma do czynienia z powyżej wspomnianą tematyką.

Pojęcia i słowa są – dla przejrzystości i wygody czytelnika – podzielone na osiem głównych obszarów tematycznych:

  • gospodarka,
  • sprawy biznesowe (związane z przedsiębiorstwem),
  • finanse,
  • bankowość,
  • rynek giełdowy,
  • rachunkowość,
  • produkcja i handel,
  • oraz inwestycje.

Każdemu terminowi towarzyszy przykładowe użycie go w praktyce, a to oznacza wiele dodatkowych terminów ekonomiczno-biznesowych użytych w tychże przykładach. Dlatego tak naprawdę mamy tutaj dużo więcej niż tylko 500 podstawowych pojęć i słów.

Dodatkowo, jako bonus, użytkownik otrzymuje zestawienie pozycji sprawozdań finansowych: bilansu, rachunku zysków i strat, rachunku przepływów pieniężnych, oraz zestawienia zmian w kapitale własnym.

Publikacja ma swój własny niepowtarzalny numer ISBN zarejestrowany w Bibliotece Narodowej (jak tradycyjne książki).

Trzeba tylko wydrukować i mieć to pod ręką, a najlepiej nauczyć się na pamięć! 🙂

zamow_teraz

Od autora na temat książki „500 (a nawet więcej) Najpopularniejszych Pojęć Biznesowych Po Angielsku”:

To, że językiem biznesu jest język angielski, chyba nikt nie może zaprzeczyć. Bez języka angielskiego nie ma wszechświatowej gospodarki, rynku kapitałowego, czy bankowości. Także na rynkach lokalnych takich jak polski, nie można zupełnie obyć się – w szeroko rozumianym biznesie – bez znajomości podstawowych ekonomicznych terminów angielskojęzycznych. Pamiętajmy, przy tym, że wiele pojęć biznesowo-finansowych posiada skróty pochodzące od angielskiej wersji tych pojęć, których w codziennej praktyce używa się mówiąc o finansach i ekonomii. Żeby daleko nie szukać – każdy z nas wie co to jest podatek VAT (czyli podatek od wartości dodanej – value added tax), a wiele osób choć ze słyszenia zna wskaźnik ROE (czyli rentowność kapitału – return on equity), lub analizę SWOT (czyli analizę silnych, słabych stron, oraz możliwości i zagrożeń – strengths, weaknesses, opportunities and threats). Język angielski w biznesie jest wszechobecny i należy być z nim co najmniej „zaprzyjaźnionym”.

Na pewno, znając pojęcia które przedstawiono w ebooku, można zrozumieć większość finansowych komentarzy w prasie angielskojęzycznej lub serwisach internetowych, czy lepiej pojąć o czym mowa w finansowym serwisie BBC, CNN czy FoxNews. To również świetna baza terminów finansowych dla tych, którzy choćby w niewielki sposób mają do czynienia z „Business English” w swojej pracy zawodowej, lub realizując swoje hobby np. granie na giełdzie (trudno inwestować na giełdzie, nie wiedząc zupełnie co dzieje się na globalnym rynku i na innych giełdach zagranicznych).


Opinie naszych klientów którzy nabyli ebooka:

Ciekawe podsumowanie najważniejszych pojęć biznesowych po angielsku. Przydaje się w pracy. Polecam!

Jacek W. (Warszawa, biznesman)

(…) Fajnie, że każde pojęcie jest dodatkowo użyte w praktycznym kontekście, co ułatwia ich używanie i zapamiętanie.

Kaja P. (Łódź, studentka)

Kompedium biznesowych terminów idealne dla kogoś kto nierzadko używa angielskiego w korespondencji np. mailowej i rozmowach z zagranicznymi kontrahentami. Nie raz mi pomogło. 🙂

Anna B. (Szczecin, przedsiębiorca)

Dużo ciekawych pojęć z Business English. Używam w pracy!

Andrzej G. (Starogard Gd.)

zamow_teraz

 

Dodatkowo, polecamy zestaw ebooków finansowych. Zestaw kupicie Państwo w niezwykle korzystnej cenie 34,90 + 34,90 + 34,90 = 104,70 79,90 zł brutto

ebook_analiza_finansowa_przedsiebiorstwa ebook_ocena_efektywnosci_projektow_inwestycyjnych ebook_rachunek_przeplywow_pienieznych

zamow_teraz