Ebook Poradnik Świadomego Inwestora czyli jak skutecznie analizować i wyceniać spółki giełdowe

wycena-spółek-ebook_poradnik_swiadomego_inwestora

Ebook Poradnik Świadomego Inwestora czyli jak skutecznie analizować i wyceniać spółki giełdowe

Autor: Paweł Pabianiak

ISBN: 978-83-65215-02-4

Ilość stron: 341 (w formacie A4)

Format: Adobe Reader (pdf)

Dodatek: Integralną częścią ebooka jest program Analiza Finansowa MSR – Standard

Rok obecnego wydania: 2019

Cena brutto: 79,90 44,90 zł (42,76 zł netto)

wycena-spółek-fragmenty_ebooka

wycena-spółek-zamow_teraz

Tematyka e-książki „PORADNIK ŚWIADOMEGO INWESTORA” czyli jak skuteczna analiza i wycena spółek giełdowych:

 • przedstawienie struktury i zawartości sprawozdań finansowych wg MSR (Międzynarodowych Standardów Rachunkowości), czyli najczęściej spotykanych w spółkach giełdowych,
 • określenie źródeł informacji do przeprowadzenia efektywnej analizy spółki giełdowej,
 • oraz przedstawienie uniwersalnych zasad analizy finansowej, w tym kluczowych obszarów analizy tj. analizy rentowności, płynności, zadłużenia i jego obsługi, zarządzania majątkiem, wskaźników analizy rynkowej, a także analizy właścicielskiej z uwzględnieniem analizy piramidy Dupont,
 • a także, co bardzo potrzebne każdemu inwestorowi – przedstawienie uniwersalnych zasad jak działa wycena spółek, w tym wycena porównawcza, wycena DCF (discounted cash flows tj. zdyskontowanych przepływów pieniężnych) i EVA (economic value added tj. ekonomicznej wartości dodanej).

Publikacja ma swój własny niepowtarzalny numer ISBN zarejestrowany w Bibliotece Narodowej (jak tradycyjne książki). Dlatego, może być np. źródłem informacji i odnośników w pracach licencjackich, magisterskich i wszelkich innych opracowaniach (z podaniem tego w przypisach i bibliografii).

wycena-spółek-zamow_teraz

Czym ten ebook rożni się od publikacji osiągalnych w księgarniach?

Po pierwsze:

Autor książki „PORADNIK ŚWIADOMEGO INWESTORA czyli jak skutecznie analizować i oceniać spółki giełdowe” posiada praktyczne doświadczenie. To praktyk z doświadczeniem w obszarze finansów przedsiębiorstw. W przeszłości przez kilkanaście lat, pracownik banków komercyjnych w zakresie oceny klientów korporacyjnych (analityk ds. klientów korporacyjnych i analityk ryzyka). Konsultant biznesowy, twórca planów biznesowych i inwestycyjnych dla jednostek gospodarczych. Z szerokim doświadczeniem w przygotowywaniu biznes-planów i studiów wykonalności dla przedsiębiorstw w celu pozyskiwania finansowania inwestycyjnego i na bieżącą działalność. Autor publikacji książkowych z tematyki szeroko rozumianych finansów. A także twórca aplikacji informatycznych wspierających procesy analityczne i prognostyczne w przedsiębiorstwach, wspomagających analizę finansową i finanse przedsiębiorstw, w tym np. projektowanie inwestycji czy prognozowanie sprawozdań finansowych.

Po drugie:

Wiele pojęć w ebooku, którym zwykle nie poświęca się czasu, zostały wyjaśnione na krótkich, przejrzystych przykładach liczbowych, z komentarzem. Tematyka zajmuje się także, zwykle rzadko branym pod uwagę, czynnikiem sezonowości oraz specyfiki branży i ich wpływem na wyniki analizy spółki giełdowej. Oprócz tego ebook zawiera w treści duży przykład pełnej praktycznej analizy i wyceny spółki.

I wreszcie – last but not least:

Ta elektroniczna publikacja jest dużo tańsza od tradycyjnych książek. Bo nie zawiera kosztów wydrukowania, transportu, marży wydawnictwa, czy kolejnych pośredników (cena podobnych publikacji wynosi średnio ok. 100-150 zł). Dlatego TO SIĘ NAZYWA PRAWDZIWA FINANSOWA OSZCZĘDNOŚĆ!

Dla kogo jest przeznaczony ten ebook?

Dla tych, którzy chcą poznać zasady prowadzenia analizy finansowej i wyceny firm giełdowych, lub usystematyzować wiadomości na ten temat. A z osób, które mogą to wykorzystać w swojej pracy mogą to być analitycy finansowi, studenci ekonomii, menedżerowie czy też właściciele firm. Ale także osoby zupełnie nie mające z tym dotychczas styczności, które byłyby zainteresowane poznaniem tej tematyki. Tematyka przyda się jednak przede wszystkim inwestorom giełdowym, bo pozwoli im lepiej poznać sytuację finansową spółek publicznych i tym samym dokonać właściwych wyborów inwestycyjnych.

Od autora „PORADNIKA ŚWIADOMEGO INWESTORA”:

W oddawanym do Państwa rąk Poradniku Świadomego Inwestora chciałbym przybliżyć czytelnikowi zagadnienia analizy finansowej i wyceny spółek giełdowych. A tym samym sprawić, że kontakt z rynkiem giełdowym będzie dużo przyjaźniejszy. Dlatego, mam wielką nadzieję, że dzięki temu nawet początkujący inwestor poradzi sobie ze zrozumieniem kluczowych zależności stanowiących o takiej a nie innej kondycji finansowej dowolnej spółki. A co za tym idzie – będzie w stanie lepiej przewidzieć kierunek zmian w zakresie ceny akcji tejże spółki i podejmować na tej podstawie świadomie dobre decyzje inwestycyjne. Zapraszam do lektury!

zamow_teraz

Chcesz zanalizować sytuację finansową spółki giełdowej, i samemu się przekonać o czym mówią giełdowi analitycy czy inwestorzy? Oraz dlaczego ta a nie inna spółka cieszy się powodzeniem wśród inwestorów giełdowych, lub przeciwnie – dlaczego jej sytuacja finansowa jest bardzo zła?

Wycena i analiza spółek – prosto i profesjonalnie!

Lektura książki pozwoli na pewno uzyskać odpowiedzi na szereg ciekawych pytań:

 • Jak zrozumieć przedsiębiorstwo na podstawie jego sprawozdań finansowych tworzonych na podstawie Międzynarodowych Standardów Rachunkowości?
 • Jakie informacje dostarczane są przez bilans firmy?
 • Czym się różni rachunek zysków i strat od rachunku przepływów pieniężnych?
 • Co to są przychody, co to koszty, i jak wpływają na wynik przedsiębiorstwa?
 • Jak działa amortyzacja?
 • Czym się różni zysk od gotówki?
 • Co to jest kapitał własny a co zobowiązania spółki?
 • Jak interpretować wskaźniki finansowe w obszarach rentowności, płynności, zadłużenia i jego obsługi, zarządzania majątkiem, czy analizy rynkowej?
 • Jak dokonać skutecznej wyceny porównawczej spółek?
 • Co to jest wycena DCF (discounted cash flows)?
 • Na czym polega wycena EVA (economic value added)?

A także, wiele, wiele innych..


Opinie naszych klientów, którzy nabyli tego ebooka:

Świetna wiedza w klarownej formie. Polecam!

Mariusz G. (Warszawa, inwestor giełdowy)

Kto chce wiedzieć jak dobrze inwestować i na czym polega wycena spółki, musi to przeczytać.

Jacek B. (Warszawa, inwestor)

Wreszcie ktoś to prosto i jasno opisał! Bo o to chodzi w finansach!

Dominika L. (Wrocław, Business Lead)

Szukałem sensownej publikacji o analizie i wycenie firm, i po przeczytaniu tej mogę powiedzieć, że znalazłem. Najlepsze jest to, że mamy tu bardzo praktyczne podejście do tematu a to najważniejsza kwestia dla czytelnika w takiej tematyce. Dlatego, polecam zdecydowanie!

Henryk M. (Gdańsk, inwestor kapitałowy)


zamow_teraz

Polecamy zestaw ebooków finansowych. Bo zestaw kupicie Państwo w niezwykle korzystnej cenie 34,90 + 34,90 + 34,90 = 104,70 79,90 zł brutto

ebook_analiza_finansowa_przedsiebiorstwa ebook_ocena_efektywnosci_projektow_inwestycyjnych ebook_rachunek_przeplywow_pienieznych

zamow_teraz