Ebook Rachunek Przepływów Pieniężnych

ebook-rachunek-przepływów-pieniężnych

Ebook Rachunek Przepływów Pieniężnych

Autor: Paweł Pabianiak

ISBN: 978-83-920280-7-9

Ilość stron: 161 (w formacie A4)

Format: Adobe Reader (pdf)

Rok obecnego wydania: 2019

Cena brutto: 39,90 34,90 zł (33,23 zł netto)

fragmenty_ebooka-rachunek-przepływów-pieniężnych

zamow_teraz

Tematyka najnowszego wydania e-booka (po raz pierwszy opublikowanego w 2008 r.) dotyczy bardzo ważnej części sprawozdań finansowych jaką jest rachunek przepływów pieniężnych tj. rachunek cash-flow, stanowiący jedno z kluczowych źródeł informacji o sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Z treści naszej publikacji dowiedzą się Państwo m.in. co to są operacyjne przepływy pieniężne, czym różnią się przepływy pieniężne finansowe od inwestycyjnych. Dlaczego wielkość amortyzacji ma takie znaczenie w rachunku przepływów. A także jak na poziom tworzonej w przedsiębiorstwie gotówki wpływa wzrost należności od kontrahentów czy spadek poziomu zapasów. Czy też jak interpretować określone stany i zmiany rachunku przepływów pieniężnych.

Rachunek przepływów pieniężnych od teraz już prosty!

Rachunek przepływów pieniężnych to bardzo ważna i jednocześnie stanowczo niedoceniana część sprawozdania finansowego. Nie należy zapominać, że istotą działalności gospodarczej jest przecież zarabianie pieniędzy. A właśnie rachunek przepływów pieniężnych skupia się na tym zagadnieniu w sposób najpełniejszy. Pokazuje miejsca generowania gotówki (lub być może ich brak) w przedsiębiorstwie oraz wielkość strumieni pieniężnych wpływających i wypływających z jednostki gospodarczej w różnych obszarach jej działalności. Niskie wykorzystanie rachunku przepływów w procesie analizy finansowej wynika z faktu, że jest stosunkowo skomplikowanym sprawozdaniem. O złożonej, wieloczłonowej strukturze, która nie jest na pierwszy rzut oka jasna i łatwo zrozumiała. Niniejsze opracowanie pomoże lepiej poznać strukturę rachunku cash flow. I sprawić by była bardziej „przyswajalna” oraz przybliżyć zachodzące w nim zależności. To z kolei ma pozwolić na lepsze zrozumienie tej części sprawozdania finansowego. A na wówczas dużo efektywniejsze korzystanie z niego w trakcie oceny przedsiębiorstwa.

Publikacja ma swój własny niepowtarzalny numer ISBN zarejestrowany w Bibliotece Narodowej (jak tradycyjne książki). Wobec czego może być np. źródłem informacji i odnośników w pracach licencjackich, magisterskich i wszelkich innych opracowaniach (z podaniem tego w przypisach i bibliografii).

ebook-rachunek-przepływów-pieniężnych-zamow_teraz

Czym ten ebook rożni się od publikacji osiągalnych w księgarniach?

Co istotne, autor jest praktykiem, który zawarł w publikacji praktyczne doświadczenie, zdobyte w pracy analityka ryzyka kredytowego w bankach PKO BP S.A., Raiffeisen Bank Polska S.A. i Bank Ochrony Środowiska S.A. oraz konsultant biznesowy we własnej firmie doradczej. Stąd również, wiele zagadnień zostało wyjaśnionych na konkretnych przejrzystych przykładach, z komentarzem, łącznie z dużym przykładem tworzenia rachunku przepływów pieniężnych.

Co równie ważne, mimo, że treści zawarte w e-książce nie ustępują publikacjom spotykanym w tradycyjnej formie książkowej (choć profesjonalnych propozycji o tej tematyce jest stosunkowo mało), jej cena jest zdecydowanie bardziej konkurencyjna. Nie zawiera bowiem kosztów wydrukowania, transportu, marży wydawnictwa, czy kolejnych pośredników (cena podobnych publikacji wynosi średnio ok. 70-100 zł).

Dla kogo jest przeznaczony ten ebook?

Nasz ebook skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych tematyką finansów przedsiębiorstwa. Ocena rachunku cash flow jest bowiem niezwykle ważną jej częścią. A zatem czytelnikami ebooka powinni być analitycy, inspektorzy kredytowi, a także studenci ekonomii, pracownicy firm konsultingowych i doradczych. A także wszyscy, którzy nie mają do czynienia na co dzień z finansami, a chcą zrozumieć zjawiska zachodzące w ich przedsiębiorstwach. Tematyka przyda się również inwestorom giełdowym, bo pozwoli im lepiej poznać sytuację finansową spółek publicznych i tym samym dokonać właściwych wyborów inwestycyjnych.

Od autora ebooka Rachunek Przepływów Pieniężnych:

Rachunek przepływów pieniężnych to bardzo ważna i jednocześnie stanowczo niedoceniana część sprawozdania finansowego. Najczęściej przywiązuje się dużo wagi do bilansu oraz rachunku zysków i strat, niejako zapominając o istocie działalności gospodarczej, którą jest przecież zarabianie pieniędzy. A to właśnie rachunek przepływów pieniężnych skupia się na tym zagadnieniu w sposób najpełniejszy. Pokazuje miejsca generowania gotówki w przedsiębiorstwie oraz wielkość strumieni pieniężnych wpływających do, i wypływających z jednostki gospodarczej.

Dlatego to właśnie jest najważniejsza (albo co najmniej równoważna z pozostałymi) część sprawozdań sporządzanych przez firmy, będąca źródłem kluczowych informacji o firmie, jej potencjale, i krótko mówiąc – zdolnościach wytwarzania pieniędzy.

Z tego też powodu wskazana jest ostrożność w ocenianiu firmy przez pryzmat tylko i wyłącznie rachunku zysków i strat, a konkretnie – zyskowności. Zysk nie jest bowiem gwarancją, że firma uzyskała gotówkę w takiej samej wysokości. A w niektórych wręcz przypadkach – mimo dodatniego wyniku działalności, firma więcej środków musiała wydać na działalność operacyjną, niż z niej osiągnęła. Sprzedaż może skutkować wysokim zyskiem (i rentownością), a równocześnie przedsiębiorstwo może mieć kłopoty z brakiem gotówki i w konsekwencji tej sprawy – z wypłacalnością w stosunku do swoich wierzycieli!

Rachunek przepływów pieniężnych – prosto i profesjonalnie!

Co niezwykle istotne, rachunek przepływów pieniężnych jest dużo mniej podatny na manipulacje, niż rachunek zysków i strat. Bo pokazuje rzeczywiste przepływy gotówkowe w przedsiębiorstwie.

Być może zbyt niskie wykorzystanie rachunku przepływów pieniężnych w procesie analizy finansowej wynika z faktu, że jest on stosunkowo skomplikowanym sprawozdaniem, o złożonej, wieloczłonowej strukturze, która nie jest na pierwszy rzut oka jasna i łatwo zrozumiała. Niniejsze opracowanie pomoże jednak czytelnikowi lepiej poznać strukturę rachunku cash flow, sprawić by była bardziej przyswajalna, oraz przybliżyć zachodzące w nim zależności (łącznie z powiązaniami łączącymi go z bilansem i rachunkiem zysków i strat). A za tym, niewątpliwie idzie lepsze zrozumienie tej części sprawozdania finansowego, i wówczas dużo efektywniejsze korzystanie z niego w trakcie analizy przedsiębiorstwa.

Nie tylko zajmiemy się tutaj metodyką sporządzenia, ale przede wszystkim sposobem oceny rachunku przepływów pieniężnych, i tematyką uzyskania z niego możliwie dużej ilości użytecznych informacji dotyczących sytuacji finansowej firmy. Ocena rachunku przepływu pieniężnych jest bowiem niezwykle ważną częścią analizy finansowej przedsiębiorstwa.

ebook-rachunek-przepływów-pieniężnych-zamow_teraz

Prosto i profesjonalnie o finansach przedsiębiorstwa!

Przede wszystkim, lektura książki pozwoli na pewno uzyskać odpowiedzi na szereg ciekawych pytań:

  • Jak jest zbudowany rachunek przepływów pieniężnych?
  • Jak się go tworzy?
  • Czym się różni rachunek przepływów pieniężnych od rachunku zysków i strat?
  • Co to są operacyjne, finansowe i inwestycyjne przepływy pieniężne?
  • Czy każdy przychód do wpływ pieniędzy, a koszt to wydatek?
  • Jaki wpływ poziom generowanej w przedsiębiorstwie gotówki wpływa wzrost należności czy wzrost poziomu zobowiązań od klientów?
  • Jaka jest różnica między zyskiem a wygenerowaną gotówką w kasie przedsiębiorstwa?
  • Czy kapitał własny to posiadana przez firmę gotówka?
  • Jak należy interpretować określone stany i zmiany rachunku przepływów pieniężnych?

A także, wiele, wiele innych..


Opinie klientów, którzy nabyli ebooka Rachunek Przepływów Pieniężnych:

Wreszcie! Ktoś porządnie wytłumaczył mi o co chodzi w przepływach pieniężnych! Dlatego to już nie jest czarna magia!

Piotr Cz. (Poznań)

Fajna e-publikacja na bardzo ciekawy i trudny temat. Dzięki temu jest teraz zdecydowanie łatwiejszy 🙂

Marta L. (Łódź)

Książka z dużą ilości bardzo przydatnych informacji nt. cash flow w firmie.. Polecam!

Kazimierz K. (Malbork)


ebook-rachunek-przepływów-pieniężnych-zamow_teraz

Dodatkowo możecie Państwo nabyć program, który pomoże Wam sporządzić rachunek cash-flow. Wejście na stronę aplikacji

program_rachunek_cash_flow_professional

Dodatkowo, ebooka „Rachunek Przepływów Pieniężnych” można kupić w zestawie aby w efekcie zapłacić mniej! Zestaw kupicie Państwo w niezwykle korzystnej cenie 34,90 + 34,90 + 34,90 = 104,70 79,90 zł brutto

ebook_analiza_finansowa_przedsiebiorstwa ebook_ocena_efektywnosci_projektow_inwestycyjnych ebook_rachunek_przeplywow_pienieznych

zamow_teraz